האדומה

הצנחנים לדורותיהם

לוחמים | סיפורים | מקומות

חגגו את יום הולדתו: בנהלל נערך טורניר כדורגל לזכר רותם דושי ז"ל

ב-7 באוקטובר 2023 נפל רותם ז"ל משמשית, לוחם בחפ"ק מח"ט הצנחנים, בקרב בכפר עזה. בטורניר השתתפו 24 קבוצות. חבר ילדות אור עמית: "חשוב לנו להנציח אותו כדי שכול העולם ידע מי היה רותם"
טורניר כדורגל לזכרו של רותם דושי ז"ל, נהלל, אפריל 2024

ב-27 באפריל 2024, ביום ההולדת של רותם דושי ז"ל משמשית, לוחם בחפ"ק מפקד חטיבת הצנחנים שנפל ב-7 באוקטובר 2023, ערכו חבריו ומשפחתו טורניר כדורגל לזכרו במגרשי הספורט של כפר הנוער ויצו נהלל.
באירוע השתתפו מאות אנשים שחלקם לקח חלק בטורניר ואחרים הגיעו לצפות, לעודד ובעיקר להנציח את זכרו של דושי ז"ל.

רותם דושי ז"ל התגייס לחטיבת הצנחנים ושובץ בגדוד 890. אחרי תקופה ההכשרה הוא עבר לשרת בחפ"ק של מח"ט צנחנים אל"ם יואב ברונר. לאחר שברונר סיים את התפקיד המשיך רותם לשרת בחפ"ק גם תחת המח"ט אל"ם עמי ביטון.

מעל 20 קבוצות השתתפו בטורניר


ב-7 באוקטובר, מיד לאחר שהחלה המתקפה הרצחנית של החמאס, הוקפץ דושי ז"ל מביתו להילחם בדרום. תחילה הוא נלחם בשדרות, חתר למגע והרג מחבלים ולאחר מכן נלחם בגבורה גדולה בקיבוץ כפר עזה עד שנפגע מאש מחבלים ונהרג.

רותם ז״ל אהב כדורגל


לאחרי נפילתו החליטו חבריו למצוא את הדרך להנציח אותו וכשהתקרב תאריך יום הולדתו הוחלט לקיים טורניר כדורגל לזכרו. "חשוב לנו להנציח אותו כדי שכול העולם ידע מי היה רותם", סיפר חברו אור עמית, ממארגני הטורניר, "רותם אהב מאוד כדורגל. הוא שיחק הרבה עם חברים ואח שלו. הוא גם אהד את מכבי תל אביב. החלטנו לחגוג את יום ההולדת שלו בשילוב כדורגל".

ההיענות לטורניר הייתה מדהימה ונרשמו אליה 24 קבוצות מכל רחבי העמק, כשבאחת הקבוצות שיחק אחיו איתי. כל משחק נערך 7 דקות ולאחר יום ארוך של משחקים העפילו לגמר הקבוצה של איתי דושי נגד הקבוצה של חבר'ה מהיישוב תמרת.בגמר ניצחה הקבוצה של האח איתי בתוצאה 2:3 והיא זו שהניפה את הגביע, שהוענק על ידי האם השכולה דברת.

עשה הכשרה בגדוד 890


לאורך כל היום הגיעו לצפות במשחקים ולהיזכר ברותם ז"ל המון אנשים מהעמק ומכל הארץ. "זה היה אירוע מרגש מאוד", סיכם החבר עמית וסיפר: "אני ורותם חברי ילדות. מכיתה א' אנחנו ביחד. תמיד הוא היה בחיים שלי בצורה כזו או אחרת. חברים טובים שאחד ידע הכול על השני. הוא היה דמות משמעותית בחיים שלי".

על אישיותו הכובשת הוסיף עמית: "רותם היה ילד של שמחה. הוא כל הזמן רצה ליהנות ולהיות עם חברים. החברים אצלו היו ערך עליון והוא עשה הכול בשביל עוד בילוי איתם. תמיד היה חשוב לו לארגן, לדבר עם אנשים ולעשות כמה שיותר. החיוך שלו תמיד הלך לפניו. זיהו אותו על פי החיוך שלו".

הגביע של הטורניר הראשון


לרגל הטורניר יצאה מהדורה מיוחדת של 400 חולצות לזכרו של רותם ז"ל, שכולן נמכרו. בחלק מהחולצות נכתב: 'בעוז בענווה ובחיוך'. אור עמית הסביר: "חיפשנו משפט שיתאר את רותם. איך הוא חי את החיים שלו ואלו ערכים היו מרכזיים בחייו. רותם נלחם בעוז. ברגע שהוא הבין שבקיבוץ כפר עזה חוטפים ילדים וטובחים במשפחות הוא הסתער קדימה למרות שידע שזה מסוכן".

יחד עם אור עמית והאח השכול איתי דושי עוד חבורה גדולה של חברים סייעו בהפקת הטורניר: איתי חכם, אור עמית, איתי שוורץ, איתי ליימר, שחר כהן, דורון קרן ועוד חברות וחברים רבים.

מאות מתושבי העמק ומוקירי זכרו הגיעו להשתתף בטורניר
Facebook

רוצה להיות מעודכן הרשם לניוזלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *