האדומה

הצנחנים לדורותיהם

לוחמים | סיפורים | מקומות

חודשה האנדרטה לחללי גדוד 71 – חטיבה 55: "עושים הכל להיות ראויים לנופלים"

מפקדי ולוחמי גדוד המילואים, בעבר ובהווה, הגיעו ביום ירושלים להשתתף בטקס חנוכת האנדרטה המחודשת. במלחמת חרבות ברזל איבד הגדוד את רס"ל ניצן שסלר ז"ל
האנדרטה המחודשת לחללי גדוד 71-חטיבה 55 | צילום: איתי גיטלר

 

 

גדוד 71 בחטיבת המילואים 55 – חוד החנית חנך ביום ירושלים 2024 (שלישי, 5.6) את חידוש האנדרטה לחללי הגדוד שנמצאת בשכונת שמעון הצדיק (שייח ג'ראח) בירושלים.

להיות ראויים לנופלים | צילום: איתי גיטלר

לטקס הגיעו המג"ד מאיר כרמי, הסמג"ד מיכאל סמט, מפקדי פלוגות ומחלקות, לוחמי הגדוד וגם מפקדים ולוחמים מהעבר וביניהם סמח"ט 55 סא"ל אורי קלנר. כמו כן השתתפו בטקס הוריו של רס"ל ניצן שסלר ז"ל – לוחם הגדוד שנפל בקרב בדרום רצועת עזה במלחמת חרבות ברזל.

 

מפקדי ולוחמי גדוד 71 בטקס | צילום: איתי גיטלר

כמו כן השתתף באירוע המרגש שי חרמש מכפר עזה, שבנו עומר ז"ל נרצח בכפר עזה ב-7 באוקטובר. חרמש בן ה-80 שירת בגדוד 71 ולחם בקרב על ירושלים במלחמת ששת הימים.

  

עודד יחיאלי (מימין) וחברו לגדוד עמנואל גטרר | צילום: פרטי

האנדרטה לחללי גדוד 71 עברה שיפוץ יסודי, שכלל חידוש שמות הנופלים, פיתוח סביבתי וגינון.

"היה טקס מרגש מאוד", סיפר עודד יחיאלי, לוחם בגדוד והיום רס"פ פלוגה ב', "לפגוש את ההורים של ניצן ז"ל, חברנו שנפל בעזה, היה עוצמתי לי ולכולם. גם לפגוש את בוגרי הגדוד זה תמיד רגע שנותן כוחות. עשו שיפוץ מדהים לאנדרטה. להיות במקום הזה תמיד מעורר תחושות של אחריות. אנחנו עושים הכל להיות ראויים לנופלים". 

גלעד יזכור באנדרטה | צילום: איתי גיטלר

יחיאלי בן ה-37 הוא מחזור אוגוסט 2006 של גדוד 101 של החטיבה הסדירה. את ההכשרה עשה תחת המ"מ גלעד גונן. לאחר מכן שירת בפלחו"ד 101 ובחפ"ק מ"פ – תחילה אצל יוחאי זימן ואחר כך אצל ישי רוזיליו. משנת 2009 הוא משרת בגדוד 71 כלוחם ולפני מספר חודשים עבר לתפקיד רס"פ פלוגה ב' של המ"פ אליקים קרובי.

"גדוד 71 זו אהבה גדולה. משפחה לכל דבר", אמר יחיאלי, "זה גדוד עם מסורת ומורשת מפוארת. לוחמי הגדוד הם ממשחררי ירושלים והכותל. גאווה להיות חלק ממנו. אנחנו גדוד חזק שב-7 באוקטובר הקפיץ את עצמו והיה כוח המילואים הראשון המשמעותי שירד להילחם בעוטף עזה. זה גדוד שהציל הרבה אזרחים באותה שבת של שמחת תורה. אנחנו חדורי מוטיבציה להמשיך לשרת ולהגן על המדינה האהובה שלנו".

Facebook

רוצה להיות מעודכן הרשם לניוזלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *