האדומה

הצנחנים לדורותיהם

לוחמים | סיפורים | מקומות

לזכר סמ"ר יאיר ניפוסי ז"ל, לוחם בגדוד 101: גיוס המונים להקמת שביל הנצחה בעמק יזרעאל

מטרת המשפחה מהיישוב עדי היא לבנות שביל למען מטיילים באזור עמק יזרעאל בו גדל וחונך. ניפוסי ז"ל נפל ב-2 בנובמבר 2023 בקרב ברצועת עזה
יאיר ניפוסי ז"ל | צילום באדיבות המשפחה

משפחת ניפוסי מהיישוב עדי שבמועצה האזורית עמק יזרעאל יצאה בימים האחרונים בגיוס תרומות, במסגרת מיזם מימון המונים, להנצחת בנם יאיר ניפוסי ז"ל, לוחם בגדוד 101 שנפל ב-2 בנובמבר 2023 בקרב ברצועת עזה.

"מטרתנו היא לבנות שביל למען מטיילים באזור עמק יזרעאל בו גדל וחונך, שהיה האהוב עליו מכל", כתבה המשפחה בדף המיזם לגיוס התרומות, "השביל עתיד לחבר בין היישוב בו גדל ובין בית הספר בו למד, דרך שהיה עובר בה בכל יום. השביל עתיד להתחבר עם שביל ישראל, ולכלול מצפה ובקתת שביליסטים.

"לשביל יוכלו להגיע מבקרים רבים, להכיר את האזור, ליהנות מהנוף היפה וללמוד על חייו ופועלו של יאיר ז"ל, שהיה דוגמא ומופת לרעות, אהבת האדם והארץ".

סמ"ר ניפוסי ז"ל היה צלף מצטיין ולוחם בגדוד 101. הוא נפל בגבורה בהגנה על עם ישראל במהלך הקרבות ברצועת עזה במלחמת 'חרבות ברזל' שלושה שבועות לפני יום הולדתו ה-21.

"לפני היציאה לקרב, כששאלו את יאיר ממה הוא מפחד? יאיר השיב שהפחד שלו הוא 'לפגוע באנשים חפים מפשע'", ציינה המשפחה בדף המיזם, "כזה היה יאיר שלנו, ילד שכולו אור. תמיד חשב על האחר ועזר לכולם באהבה, עם חיוך גדול וענווה. הוא אהב את החיים והיה מלא בשמחה. תמיד שאף לעשייה מתוך הלב, לאחדות, רעות ואחווה. יאיר היה צלף מצטיין וחייל מוערך מאוד בגדוד. הוא השתתף בפעילויות מבצעיות משמעותיות רבות במהלך שירותו הצבאי והציל חיים רבים בזכות הדיוק והמקצועיות שלו. האור של יאיר ימשיך להאיר, לעד".

להעברת תרומה לפרויקט לחצו על הלינק: מנציחים את יאיר.

Facebook

רוצה להיות מעודכן הרשם לניוזלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *