האדומה

הצנחנים לדורותיהם

לוחמים | סיפורים | מקומות

גדוד צפע שלו: סא"ל יונתן שניידר הוא המפקד ה-44 של גדוד 202

בהשתתפות מפקד חטיבת הצנחנים אל"ם עמי ביטון נכנס סא"ל שניידר לתפקידו. הוא החליף את סא"ל אלמוג רותם
סא"ל יונתם שניידר
סא"ל יונתן שניידר | צילום: דובר צה"ל

מפקד חדש לגדוד 202 – צפע: סא"ל יונתן שניידר נכנס אתמול (א') לפקד על הגדוד במקומו של סא"ל אלמוג רותם, שכיהן בתפקיד במשך שנתיים – שמונה חודשים מהן בלחימה עצימה במלחמת חרבות ברזל. סא"ל שניידר הוא המפקד ה-44 של גדוד 202. בטקס חילופי המג"ד השתתפו מח"ט 35 אל"ם עמי ביטון, מפקדים ולוחמים.

סא"ל אלמוג רותם | צילום: דובר צה"ל

בשבעה באוקטובר קפץ סא"ל רותם יחד עם מפקדי ולוחמי הגדוד להילחם בעוטף בכפר עזה ובזיקים. לאחר מכן הוביל את גדוד 202 בלחימה העצימה בתוך רצועת עזה בזייתון, רימאל, סג׳עייה, תל אל הווא וחאן יונס.

מפקדי ולוחמי גדוד 202 בטקס חילופי מג"ד | צילום: דובר צה"ל

כידוע, סא"ל רותם הוביל את הגדוד גם בכניסה לג'אבליה במהלכה בזכות נחישות וחתירה למגע של לוחמי הגדוד הם איתרו מנהרה ממנה חולצו גופותיהם של שלושה חטופים.

הטקס בהשתתפות המח"ט אל"ם עמי ביטון
הטקס בהשתתפות המח"ט אל"ם עמי ביטון | צילום: דובר צה"ל

תחת פיקודו של סא"ל רותם, שתמיד הלך בראש לוחמיו, פעל הגדוד בנחישות רבה ובעוצמה והשיג את כל יעדיו. משימתו האחרונה של סא"ל רותם כמפקד גדוד 202 היתה במחנות המרכז כשהגדוד לקח חלק במעטפת למבצע האוגדתי לחילוץ ארבעה חטופים חיים.

המג"ד הנכנס סא״ל יונתן שניידר היה בשנת לימודים בשבעה באוקטובר אך עם פרוץ המתקפה קפץ להילחם לצד החטיבה בעוטף עזה. לאחר מכן נלחם עם חפ"ק המח"ט במהלך התמרון הקרקעי ברצועת עזה.

Facebook

רוצה להיות מעודכן הרשם לניוזלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *