האדומה

הצנחנים לדורותיהם

לוחמים | סיפורים | מקומות

ציון כרסנטי, הצנחן מהתמונה האייקונית, נפרד מד"ר יצחק יפעת ז״ל: "איבדתי חבר אהוב"

תמונת הצנחנים בכותל שצילם חתן פרס ישראל הצלם דוד רובינגר ז"ל הפכה לסמל הניצחון במלחמת ששת הימים. כרסנטי: "איציק יחסר מאוד לחיים אושרי היקר ולי"
מימין לשמאל: ציון כרסנטי, חיים אושרי וד"ר יצחק יפעת
מימין לשמאל: ציון כרסנטי, חיים אושרי וד"ר יצחק יפעת | צילום: טליה בן סבו

ד"ר יצחק יפעת ז״ל, אחד משלושת הצנחנים הגיבורים שצולמו בכותל בתמונה שנכנסה לפנתיאון הלאומי, הלך אתמול (שבת) לעולמו בגיל 81. את התמונה צילם חתן פרס ישראל דוד רובינגר והיא הפכה לסמל הניצחון במלחמת ששת הימים. שלושת הצנחנים שבתמונה נלחמו במסגרת גדוד 66 של חטיבת 55 – צנחנים במילואים.

הצנחנים עם ספר הילדים שנכתב על בסיס סיפור הגבורה שלהם | צילום : טליה בן סבו

עם היוודע דבר מותו של ד"ר יפעת ז״ל, ספד לו ידידו, חברו הקרוב, הצנחן ציון כרסנטי (ציגי): "הבשורה הקשה הכתה בי ממש. חמישה עשורים של ידידות, של אהבת רעים, של חברות, חמישה עשורים של מסעות בארץ ובחו"ל מספרים את סיפור הניצחון הגדול וסיפור הגבורה של מלחמת ששת הימים. תמונה אחת שנכנסה לכל בית יהודי בארץ ובעולם. תמונת היהודים השבים לסלע קיומו, את הכותל אליו כספו, ערגו התפללו שנים רבות יהודים בכל מקום שהם".

כרסנטי הוסיף: "איציק הוא אחד מהאתוסים הלאומיים שנצרבו בתודעת העם. התמונה של שלושתנו אל מול הכותל נגעה בלבבות רבים. זו תמונת הניצחון המזהיר של מלחמת ששת הימים, המגלמת בתוכה את הכניסה לכותל, את הדמעות, את התפילות ואת ההתרגשות ההיסטורית. עתה נותרנו שניים, אך לעד ניזכר כשלושת הצנחנים בכותל. איציק יחסר מאוד לחיים אושרי היקר ולי".

Facebook

רוצה להיות מעודכן הרשם לניוזלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *